Гонщики Формули-1 почнуть використовувати біометричні рукавички


Опубликованно 04.02.2018 07:27

Гонщики Формули-1 почнуть використовувати біометричні рукавички

У цьому сезоні всі гонщики Формули-1 отримають біометричні гоночні рукавички з датчиком вимірювання пульсу та рівня кисню в крові. Починаючи з 2019 року, використання таких рукавичок стане обов'язковою умовою для участі в гонках.

Як стверджують в Міжнародної автомобільної федерації (FIA), датчик шириною близько 3 мм не буде заважати гонщикові, але зможе врятувати йому життя в разі аварії. Крім датчика у вогнетривку рукавичку в області долоні або вказівного пальця вшитий чіп з автономним живленням, що передає дані по Bluetooth на відстань до 500 м. Вага такого пристрою - 30 грамів. Ця інформації допоможе медикам у разі надзвичайної ситуації. Завдяки датчику вони будуть знати, в якому стані знаходиться гонщик, і зможуть прийняти більш виважені і ефективні дії для його порятунку.

«Ми запитали себе: «Як використовувати новітні технології, щоб допомогти медичній бригаді і гонщикам?» У результаті був розроблений датчик для рукавичок гонщика. Він буде записувати і передавати життєво важливі показники в медичну машину при під'їзді до місця аварії. Якщо медики заздалегідь знатимуть, що гонщик рухається і дихає, вони зможуть приймати інші рішення. Наприклад, стане зрозуміло, потрібно за будь-яку ціну як можна швидше забезпечити доступ до гонщику чи можна зробити це більш обережно», - прокоментував нововведення голова комісії FIA з безпеки Лоран Мекис.Категория: Авто спорт