Аргентинський спортсмен переїхав в Україну


Опубликованно 12.03.2018 00:35

Аргентинський спортсмен переїхав в Україну

Еммануель Сапата задоволений переїздом в Україну / Фото - Костянтин Клименко

У зимовому чемпіонаті України з сучасного п'ятиборства, переможцями якого стали Павло Тимощенкоі Анастасія Спас, крім українських спортсменів, брали участь і аргентинець Еммануель Сапата, а також його сестра Айелен. Кореспондент XSPORT Костянтин Клименкопоцікавився у спортсмена, яким чином він опинився в Києві, чому бере участь у цьому чемпіонаті, і які у нього враження від нашої країни.

Як Еммануель опинився в Україні

«Два роки тому я одружився на українській спортсменці Ірини Хохлової. Потім з аргентинською командою почав працювати Павло Кирпулянський. Ми з Іриною жили в Україні, то в Аргентині, Павло теж їздив туди-сюди. Потім була Олімпіада, на якій вперше за 60 років Аргентина мала представників у цьому виді спорту! Але Паші складно було весь час їздити до Аргентини і назад. Для мене не було проблемою переїхати в Україну, оскільки звідси родом моя дружина. Переїхала зі мною і моя сестра, оскільки вона теж тренується в групі у Павла. Але вона поки приїхала на три місяці, а потім прийме рішення, залишатися тут далі чи повертатися додому».

Враження Сапати від України

«Мені подобаються країни Східної Європи, тому що тут така багата історія і культура! Ну а зі спортивної точки зору я звичайно ж тут більше буду прогресувати, оскільки в Аргентині фехтування та стрільба розвинені на дуже низькому рівні. Тут же є можливість спарингувати і тренуватися з сильними спортсменами, отримувати поради від кращих спеціалістів. Ну і постійна змагальна практика є.

Для мене було сюрпризом побачити в Україні багато доброзичливих і відкритих людей. У нас вважається, що в Європі люди набагато більш холодні і дуже серйозні, не такі емоційні і веселі, як у нас, у країнах Латинської Америки. Але до мене всі добре ставляться, відмінно приймають, посміхаються. Моя сестра теж тут знайшла багато нових друзів. А як мені подобається українська їжа! Їм практично все, за винятком «холодного білого супу» (окрошки).

Я абсолютно не шкодую, що опинився в Україні. Відчуваю себе тут дуже комфортно. Не знаю, скільки я ще буду брати участь у змаганнях, але до наступної Олімпіади буду жити та тренуватися в Україні».

Сапате не вдалося пробитися в топ-10 на зимовому чемпіонаті України / Фото - Костянтин Клименко

Як Сапата прийшов у сучасне п'ятиборство і чого хоче досягти

«Моїм найкращим досягненням поки є 21-е місце на чемпіонаті світу в Каїрі в 2017 році. Ну і, звичайно ж, факт участі в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро! Хочеться, звичайно, в топ-10 на чемпіонаті світу і на етапах Кубка світу потрапляти. Мені вже 31 рік, але цей олімпійський цикл я точно має намір пройти.

Я в 20 років почав займатися сучасним п'ятиборством. До цього тільки бігав. Залучив мене в цей екзотичний для Аргентини спорт тренер Гільєрмо Филипи. Мені сподобалося сучасне п'ятиборство тим, що це такий комплексний вид спорту, який цілком розвиває здібності та навички людини. У нас з'явилася школа плавання, школа фехтування... А 2 роки тому, коли я почав тренуватися у Павла Кирпулянського, почався новий етап у моїй кар'єрі.

Звичайно, фехтування мені поки дається як і раніше важко. Найкращий вид для мене – «комбайн», вірніше, насамперед, біг, з якого я починав».

Про зростання популярності сучасного п'ятиборства в Аргентині

«Перед Олімпійськими іграми 2018 року ніхто у нас в країні практично не знав, що таке сучасне п'ятиборство. У людей слово pentathlon (п'ятиборство – англ.) асоціювалося з тріатлоном. Тепер же, коли Аргентина була представлена на Олімпіаді в цьому вигляді, сюжети про п'ятиборство, про мене і про Ірині постійно показують по ТБ, про нас пишуть в пресі. Нещодавно канал ESPN-Woman зробив класний ролик про мою дружину і про те, як вона почала виступати за Аргентину».

Читайте також:Категория: Летние виды спорта