Норвезькі лижники повторили рекорд збірної СРСР 30-річної давності

Опубликованно 15.03.2018 02:10

Мартін Сундбю (праворуч) і Йоханнес Клебо / Getty Images

Збірна Норвегії повторила рекорд за кількістю медалей у лижних гонках, завойованих на одній Олімпіаді. В Пхенчхані після перемоги Йоханнеса Клебо і Мартіна Сундбюв командному спринті в активі скандинавів стало 13 нагород.

Стільки ж на Іграх 1988 року в Калгарі завоювали лижники з СРСР. Зазначимо, правда, що тоді в крос-кантрі розігрувалося 8 комплектів медалей, а на нинішній Олімпіаді – 12.

Відзначимо, що в Калгарі радянські спортсмени взяли 5 золотих, 5 срібних і 3 бронзових нагороди. В Пхенчхані в активі норвежців 6 золотих, 5 срібних і 3 бронзові медалі після 10-ти видів програми. 7 разів піднімалися на подіум чоловіки, 6 разів дівчини. Причому триразовим олімпійським чемпіоном став Йоханнес Клебо, який виграв особистий спринт, а також був у складі переможної естафети і командного спринту.

У Сочі 4 роки тому лижники з Норвегії завоювали 11 медалей. Стільки ж було в активі шведів.

Норвежці можуть побити перевершити досягнення СРСР в лижних марафонах. Чоловіки пробіжать 50-километровку класикою 24 лютого, а дівчата розіграють медалі на 30-кілометрівці 25 числа.

Нагадаємо, що норвежка Маріт Бйорген стала рекордсменкою за кількістю медалей на зимових Олімпіадах після бронзи в командному спринті.Читайте також:

Категория: Зимние виды спорта