Норвежки виграли лижну естафету, Бйорген стала семикратной олімпійською чемпіонкою

Опубликованно 12.04.2018 03:05

Збірна Норвегії здобула золото в естафеті / Getty Images

Жіноча збірна Норвегії здобула перемогу в лижній естафеті 4х5 км на Олімпіади-2018. Головні фаворитки виправдали свій статус і взяли реванш за фіаско на Ігри-2014 в Сочі, коли вони не потрапили на подіум.

Після перших двох етапів «класикою» норвежки, за яких втекли Інгвільд Эстбергі Астрід Якобсен, йшли лише на четвертому місці, поступаючись лідерам майже 30 секунд. Однак олімпійська чемпіонка в індивідуальній гонці Рагниль Хагана першому «коньковом» етапі значно наблизилася до першої групи і передала естафету Маріт Бйоргентретьої.

Бьорген на своєму етапі боролася за золото зі шведкою Стіною Нільссон, яка в Пхенчхані завоювала золото в особистому спринті класикою. Маріт довгий час не могла скинути шведку і створила невеликий просвіт тільки перед виходом на фінішну пряму. На останніх метрах Нільссон вже не змогла знайти сили чинити опір норвежці, яка привела свою збірну до перемоги.

Швеція, за яку крім Нільссон виступали Анна Хааг, Шарлотт Калла (класика) і Эбба Андерссон (коньок), посіла друге місце, не зумівши повторити свій олімпійський тріумф зразка Сочі-2014. На третьому місці фінішувала збірна Олімпійських спортсменів з РФ, яких представляли Наталія Непряева, Юлія Белорукова, Анастасія Сєдоваі Ганна Нечаевская. Російські лижниці лідирували після перших трьох етапів йшли в групі лідерів, проте на останньому етапі не змогли зачепитися за фаворитками.

Без п'єдесталу в жіночій естафеті вперше з 1998 залишилися німкені, які фінішували на шостому місці. Українки в змаганнях участі не брали.

Зазначимо також, що Маріт Бьоргензавоювала своє сьоме олімпійське золото. Легендарна норвежка за кількістю перемог на Іграх поступається лише співвітчизнику Уле Айнару Бйорндалену, в активі яких 8 нагород найвищої проби.

У Норвегії після тріумфу в естафеті стало 7 золотих нагород на Іграх-2018. 4 з яких були здобуті саме в лижних гонках. Норвежці завдяки цьому наблизилися до німців, у яких 9 медалей найвищої проби.Читайте також:

Категория: Зимние виды спорта