Олімпіада-2018: МОК не пустив росіян Шипуліна, Ана і Устюгова на Ігри


Опубликованно 16.04.2018 04:10

Олімпіада-2018: МОК не пустив росіян Шипуліна, Ана і Устюгова на Ігри

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не допустив біатлоніста Антона Шипуліна і лижника Сергія Устюгова до Пхенчхану-2018, повідомляє "Спорт-Експрес".

"Ці спортсмени, такі як, наприклад, Віктор Ан, Антон Шипулін або Сергій Устюгов не були фігурантами розглядів в рамках комісії Освальда, вони також ніколи не були замішані в якихось допінгових історіях, а всі численні здані ними за кар'єру проби свідчать про те, що вони є "чистими" спортсменами.

Тим не менш їхні імена у списку потенційних учасників Ігор на даний момент відсутні. Ми спочатку виходили з непорушного права всіх "чистих" спортсменів взяти участь в Олімпійських іграх. На превеликий жаль, в тому списку, який нам надали напередодні, не виявилося цілої низки провідних російських атлетів з кількох видів спорту.

Ми сьогодні надсилаємо на адресу МОК офіційний лист із запитом щодо конкретних причин, за якими лідери російських збірних команд по ряду видів спорту, що не включені в список потенційних учасників Олімпійських ігор. Згідно з рішеннями виконкому МОК володіє виключним правом запрошувати чи не запрошувати тих чи інших спортсменів. Разом з тим ці причини повинні бути обгрунтовані і пояснені спортсменам", – розповів перший віце-президент Олімпійського комітету Росії (ОКР) Станіслав Поздняков.

Додамо, що МОК також не допустив практично всю конькобежную збірну.

"По чоловічій команді у нас 90% списку в ковзанярському спорті відхилено, ніхто з лідерів (Юськов, Кулижников), за попередньою інформацією, запрошення не отримає. У жіночої команди відхилено 80% заявки. Там, знову ж таки, за попередньою інформацією, залишається тільки Ольга Граф, Ангеліна Голікова, Наталія Вороніна. Відповідно, попередньо відхилена заявка Руслана Захарова, який раніше виступав в шорт-треку. Ми відправимо в МОК обліковий склад на дистанціях, і остаточний відповідь очікується 28 січня", – розповів президент Союзу ковзанярів Росії Олексій Кравцов.

Нагадаємо, спеціальна комісія Дениса Освальда, що розслідує випадки систематичного застосування допінгу в російському спорті, відкрила вже 46 справ проти росіян. Раніше МОК позбавив російських спортсменів 11 медалей Олімпіади в Сочі, в результаті чого Росія втратила лідерство в загальному заліку, опустившись на третє місце. Крім того, 5 грудня МОК усунув російську збірну від зимових Ігор 2018 року в Південній Кореї. Поїхати на Олімпіаду зможуть тільки спортсмени, не помічені у вживанні допінгу, але лише під нейтральним прапором і без герба своєї країни на спортивній формі.Категория: Новости