Маріт Бьорген виграла лижний марафон і стала восьмикратною олімпійською чемпіонкою

Опубликованно 25.04.2018 00:30

Маріт Бйорген / Getty Images

Маріт Бйоргенвпевнено виграла лижний марафон на 30 км «класикою» на Олімпіаді в Пхенчхані. 37-річна норвежка не стала відсиджуватися за спинами суперниць і практично зі старту вийшла на першу позицію.

Високий темп Бйорген швидко порвав групу, а через 10 км досвідчена норвежка почала тікати у відрив. Така рання атака не була необачною, адже 15-кратна чемпіонка світу тільки нарощувала свою перевагу. За 4 км до фінішу Маріт випередила найближчу переслідувачку на 2 хвилини.

На останньому відрізку дистанції ніяких неприємностей для Бйорген не сталося, і вона здобула переконливу перемогу – вже другу на лижних марафонах на Іграх. 4 роки тому в Сочі виграла норвежка цю ж дистанцію, але вільним стилем.

Зазначимо, що Маріт стала вже восьмикратною олімпійською чемпіонкою. За кількістю золотих нагород вона наздогнала двох своїх співвітчизників – біатлоніста Уле Айнара Бьорндаленаі лижника Бьорна Дейлі. Всього ж в активі Бйорген 15 нагород з п'яти Олімпіад, що робить її найбільш титулованою спортсменкою зимових Ігор. Причому 5 нагород норвежка взяла саме в Пхенчхане (з них два золота).

Драматичною вийшла боротьба за срібло та бронзу. Австрійка Тереза Штадлоберйшла на другому місці і почала тікати від своїх попутчиц. Але на одне міз ділянок траси повернула не туди і вибула з битв за медалі. А осьКріста Пармакоски зуміла відірватися і фінішувала на самоті через 1:49.5 після Бйорген. Це вже третя нагорода для фінки в Пхенчхані після бронзи в скиатлоне і «обробленні» на 10 км. Третє місце посілаСтіна Нільссон, яка зуміла випередити ще одну норвежкуІнгвільд Эстберг.Шведка зібрала на нинішніх Іграх повний комплект нагород-золото в спринті, срібло в командному спринті та в естафеті).

Єдина українка, яка брала участь у марафоні, Тетяна Антипенко фінішувала на 38-му місці. Її відставання склало 15:59.7.

Зазначимо, що для Норвегії золото Бйорген стала 14-м на Іграх в Пхенчхані. Це дозволило скандинавам випередити Німеччину в медальному заліку.

Нагадаємо, що 50-кілометровий лижний марафон у чоловіків виграв фін Іво Нісканен.Читайте також:

Категория: Зимние виды спорта