Гоцул: «Чиновники активізувалися, щоб очорнити ФЛАУ»


Опубликованно 26.04.2018 04:20

Гоцул: «Чиновники активізувалися, щоб очорнити ФЛАУ»

Фото - сайт ФЛАУ

Президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул в інтерв'ю офіційному сайту організаціїрозповів про частини причин, через які трапляються постійні нападки на ФЛАУ з боку різних ЗМІ і окремих особистостей.

«Легка атлетика є одним з локомотивів змін, які зараз відбуваються в українському спорті. Багато ініціатив, які сьогодні реалізуються, йшли від нас, підштовхувались і підтримувалися Федерацією легкої атлетики України. В тому числі і ініціатива щодо впровадження в життя принципу, який існує в усьому цивілізованому світі – принципу автономії спорту. Коли держава підтримує спорт як соціально важливе явище, але безпосередньо не втручається в спортивну життя, визнаючи право федерацій на чемпіонати, самостійність, власні ініціативи та рішення.

Реалізація цього принципу, в тому числі знайшла відображення в експерименті, що проводиться Міністерством молоді та спорту України, з делегуванням повноважень федераціям разом з бюджетними коштами. У Європі, крім України, залишилося тільки дві країни, в яких продовжують існувати накази про проведення національних чемпіонатів – Росія та Білорусь.

В інших Міністерства передають ці повноваження громадським організаціям. В меншій кількості випадків – об'єднаному спортивного союзу або олімпійському комітету, в більшості – безпосередньо федераціям, з передачею їм бюджетних коштів. Причому, ні в одній європейській країні не існує такої регульованості цього процесу, який існує у нас.

Кабмін, виконуючи свої зобов'язання перед європейським співтовариством, своєю постановою затвердив такий експеримент для українського спорту, щоб підтвердити – такий принцип може бути реалізований в Україні.

Звичайно, ці процеси викликають шалену злість і заздрість у чиновників, які не бачать себе в новій системі. Які розуміють, що якщо цей принцип і далі буде впроваджуватися в українському спорті, вони втратять свої кермо правління. Розуміючи наслідки для себе, вони сьогодні активізувалися, щоб очорнити ФЛАУ, кинути тінь на експеримент. І, відігравши всі назад, повернути ситуацію до колишніх установок, коли все і вся в українському спорті чиновники вирішували, а федерації за видами спорту були лише формальним додатком для легітимізації їх рішень.

Реформування завжди б'є по чиїхось інтересах. Будь-які зміни завжди комусь наступають на улюблений мозоль. І в цьому сенсі зміни, які відбуваються в ФЛАУ, і зміни, які відбуваються в українському спорті, ламають чиїсь схеми, плани, зачіпають чиїсь інтереси. І це викликає опір».

На недавній Конференції ФЛАУ делегати висловили одноголосне довіру Ігору Гоцулу, незважаючи на те, що легкої атлетики істотно знизили фінансування.Читайте також:Категория: Летние виды спорта