Віссер перемогла легендарну Сабликову і взяла золото на дистанції 5000 метрів

Опубликованно 10.05.2018 02:05

Есме Віссер / Getty Images

Ковзанярі розіграли сьомий комплект нагород на Олімпійських іграх-2018. Шосту золоту медаль для Нідерландів в цьому виді спорту завоювала Есме Віссер, яка перемогла на дистанції 5000 метрів.

22-річна голландка стартувала в четвертому з шести забігів – відразу після заливки льоду. Віссер орієнтувалася на час своєї співвітчизниці Аннаук ван дер Вейден, яка показала найкращий час у першій половині змагань. Есме спочатку поступалася графіком ван дер Вейден, однак додала на другій частині дистанції, показавши час 6:50.23. Цей результат, який є новим рекордом треку «Олімпійський Овалу Каннына», приніс Віссер золото.

Дві інших медалістки виступали в заключному забігу. Триразова олімпійська чемпіонка і переможниця дистанції 5000 метрів у Ванкувері і Сочі Мартіна Саблікова швидко стартувала і спочатку випереджала графік Віссер. Однак потім 30-річна чешка стала відставати і на фініші поступилася 1.62 секунди. Це дозволило їй стати другою і завоювати шосту олімпійську медаль.

Наталія Вороніна з команди Олімпійських атлетів з Росії програла Сабликовой більше двох секунд, однак на 19 сотих випередила Аннаук ван дер Вейден і взяла бронзу.

Нагадаємо, що ковзанярі з Нідерландів з семи видів програми не змогли виграти лише на 10 000 метрів у чоловіків. Причому голландські дівчата взяли всі 4 золота. Раніше на дистанції 1000 метрів перемогла Йорин тер Морс, на 1500 м ? Ірен Вюст, а на 3000 метрів ? Карлін Ахтеректе.Читайте також:

Категория: Зимние виды спорта