Паралімпіада-2018: Все, що потрібно знати про майбутні Ігри


Опубликованно 16.05.2018 01:50

Паралімпіада-2018: Все, що потрібно знати про майбутні Ігри

У п'ятницю, 9 березня в південнокорейському Пхенчхані стартують Паралімпійські ігри – змагання, яке цього разу збере 48 країн зі всього світу. У їх числі і збірна України.

Напередодні Ігор ми пропонуємо більш детально з ними познайомитися і попутно оцінити шанси України на майбутніх змаганнях. А вони, безумовно, є. І досить високі.

Звідки така назва?

Спочатку назва було пов'язано з терміном paraplegia (параліч нижніх кінцівок). Причина: на самому початку змагання проводились серед людей з травмами хребта.

Пізніше, з моменту, коли в Іграх почали брати участь спортсмени з іншими захворюваннями, назву було переосмислене як "поруч, поза Олімпіади". Інакше кажучи, паралелізм і рівноправність паралімпійських змагань з олімпійськими.

Спочатку термін Паралімпійські ігри застосовувався неофіційно. Приміром, Ігри 1960 року офіційно називалися Дев'ятими міжнародними Сток-Мандевилльскими іграми.

Першими іграми, до яких офіційно застосовувався термін Paralympics, були ігри 1964 року. Остаточно термін "паралімпійський" був офіційно закріплений, починаючи з Ігор 1988 року.

Історія

А тепер про незвичайному назві "Сток-Мандевилльские ігри". Це назва реабілітаційного госпіталю, в якому працював Людвіг Гуттман – основоположник Ігор, що стали прототипом майбутніх Параолімпіад.

Його називають "батьком спорту для людей з обмеженими фізичними можливостями".

У 1948 році Гуттман організував спортивні змагання серед британських ветеранів, які повернулися після Другої світової з ураженням спинного мозку.

Ці ігри і отримали назву "Сток-Мандевилльские".

Британські Сток-Мандевилльские ігри проводилися щорічно. У 1952 році на змагання приїхала команда спортсменів-візочників з Нідерландів, ігри і отримали статус міжнародних. Змагання 1952 року нараховували 130 учасників.

У 1960 році в Римі відбулися IX Сток-Мандевилльские гри. Вони були відкриті не тільки для ветеранів війни і вважаються першими офіційними Паралімпійськими іграми. У столиці Італії змагалися 400 спортсменів-візочників з 23 країн.

Перші зимові Параолімпійські ігри відбулися в 1976 році в шведському Эрншельдсвике. В них вперше взяли участь не тільки візочники, але й спортсмени з іншими категоріями інвалідності.

Літні Паралімпійські ігри 1976 року, які пройшли в канадському Торонто, зібрали 1600 учасників з 40 країн, тим самим увійшовши в історію.

У 1982 році була створена Координаційна рада міжнародних спортивних організацій для інвалідів – ICC.

У 1989 році був створений Міжнародний параолімпійський комітет (МПК). У 1993 році Координаційна рада повністю передав йому свої повноваження.

В 1988 році для проведення літньої Паралімпіади вперше були використані ті ж об'єкти, на яких проходили олімпійські змагання.

У 1992 році зимова Паралімпіада проходила в тому ж місті (французькому Альбервілі), що й Олімпіада, а також на тих же аренах, що й олімпійські змагання.

У 2001 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Міжнародний параолімпійський комітет (МПК) підписали знакову угоду. Згідно з ним, починаючи з 2008 року, Паралімпіади повинні проходити в той же рік і використовувати ті ж об'єкти, що й Олімпійські ігри.

При цьому Паралімпійські ігри організовуються тим же оргкомітетом, що й Олімпійські, і фінансуються з тих же джерел.

Де-факто цей порядок застосовувався, починаючи з ігор 2002 року.

Види спорту на зимовій Паралімпіаді-2018

В програму Паралімпійських ігор входить шість спортивних дисциплін, які складають собою чотири зимові види спорту. Біатлон Керлінг Лижні види спорту

А) Гірськолижний спорт

Б) Лижні гонки

В) Пара-сноуборд Следж-хокей

Що таке пара-сноуборд?

Змінена версія сноуборду з правилами, обладнанням і технічними нормами, пристосованими для людей з фізичними обмеженнями.

Включений в програму Паралімпійських ігор в 2014 році.

Змагання проводяться для людей з фізичними обмеженнями: ураження хребта, церебральний параліч, ампутація або порушення зору.

Суддівство організовано за класами з урахуванням функціональних обмежень сноубордистів.

Існують три основних категорії пара-сноубордистів: стоячі, сидячі та слабозрячі спортсмени.

Що таке следж-хокей?

Аналог хокею з шайбою для людей з обмеженими можливостями. Учасники грають на спеціальних санях.

На Паралімпіаді-2018 буде розіграно 80 комплектів медалей. Це на 8 комплектів більше, ніж на попередніх Іграх у Сочі.

Логотип і талісман Паралімпіади-2018

Логотип Ігор символізує світ, відкритий кожному. Він поєднує зображення льоду і снігу, зірок зимових видів спорту і людей зі всього світу, об'єднуються в Пхенчхані.

Талісман Ігор – азіатський чорний уродити Пандаби. Він символізує сильну волю і мужність.

Ім'я ведмедика сформовано з двох корейських слів "пандаль" і "пі (бі)". Перше означає "півмісяць", друге – святкування Ігор.

Учасники

На Іграх-2018 буде представленийи 48 країн.

Вперше в зимових Паралімпійських іграх візьмуть участь Грузія і КНДР. Крім того, після перерви в 12 років в Іграх виступить збірна Естонії.

Особливості участі Росії

В серпні 2016 року МОК усунув Паралімпійський комітет Росії (ПКР) від Ігор у Ріо-де-Жанейро.

У грудні 2017 року відсторонення ПКР продовжили. Аргументація: російська сторона не виконала всі зобов'язання по відновленню членства.

В кінці січня 2018 року стало відомо, що російські паралімпійці допущені до участі в Іграх у статусі "Нейтральний паралімпійський атлет" БЕЗ згадки Росії.

Збірна України на Паралімпіаді-2018

Україну представлятимуть 33 спортсмена-паралімпійця. Вони змагатимуться у трьох дисциплінах: лижних гонках, біатлоні і гірських лижах.

Вперше Україна взяла участь у Паралімпіаді в 1996 році – на літніх Іграх в Атланті.

Всього українські спортсмени завоювали 90 медалей на зимових Паралімпіадах.

Склад збірної України на Іграх-2018:

Як заявив міністр спорту Ігор Жданов під час урочистих проводів національної збірної України в Пхенчхан, премії за медалі встановлені в таких розмірах:

- за золото – 125 тисяч доларів;

- за срібло – 80 тисяч доларів;

- за бронзу – 55 тисяч доларів.Категория: Новости