Ганна Гапонова: «Ми зробили все, що могли, і навіть більше»


Опубликованно 16.05.2018 03:15

Ганна Гапонова: «Ми зробили все, що могли, і навіть більше»

Ганна Гапонова не втомилася від настільного тенісу / Facebook Анни Гапоновой

Ганна Гапоновадовгий час вважалася стабільним третім номером у жіночої збірної з настільного тенісу, проте на чемпіонаті світу в Хальмстаді вона зарекомендувала себе справжнім лідером команди, здобувши кілька ключових перемог над сильними суперницями. Так і в світовому рейтингу на даний момент Аня є першим номером збірної України.

Гапонова в бесіді з журналістом XSPORT поділилася своїми враженнями від ігор на чемпіонаті світу, а також зізналася, що ніколи не замислювалася над тим, хто є лідером у збірній – головне, щоб хороша гра гравців працювала на командний результат.

У Ганни Гапоновой захисний стиль гри / flickr.com

Ганна, який був план на гру з сильною збірною Сінгапуру, і як вдалося здобути таку важливу перемогу?

Ми особливо не готувалися до цього матчу, просто вирішили, що у нас, захисниць, буде більше шансів виграти у перших номерів команди Сінгапуру. Тому нас з Танею поставили першими двома номерами. Таня раніше обігравала гравців з Сінгапуру, тому так і вирішили. Я ніколи з ними раніше не грала, але коли я вийшла грати, то відчула, що моя гра на такому високому рівні, що я цілком можу боротися за перемогу. У результаті все склалося вдало. Але ми дійсно вірили в перемогу, тим більше, що раніше програвали їм 2:3. Я тоді, правда, грала на третьому номері. Сьогодні ми зробили все, що могли, і навіть більше.

Не менш ефектною була твоя вчорашня перемога над угоркою Георгиной Потой, яка вважалася фаворитом у матчі з тобою... Вона погано грає у захисті?

Навпаки, вона вважається одним з кращих гравців проти захисту. Я сама не знаю, як вдалося перемогти. Вона зі мною ніколи не грала раніше, – може в цьому причина. Плюс, у мене дуже непроста підрізка. Та й напад вийшло на дуже високому рівні. Ось і прийшла перемога!

Важко в навчанні, легко в бою / Facebook Анни Гапоновой

Перед матчем з японками думок особливих немає. Є бажання показати хороший теніс і запам'ятати ці моменти на все життя. Що стосується першого матчу з ними на цьому чемпіонаті, то він не показовий, тим більше ми були тільки з дороги, а вони до цього вже цілий тиждень тут тренувалися, причому абсолютно новими нам новими для нас м'ячами. Завтра сподіваємося просто отримати задоволення від гри з світовою елітою настільного тенісу. А це дорогого коштує! Тим більше, боротися за медалі на чемпіонаті світу, вперше в історії!

Ти вже довго граєш, але тільки зараз вийшла на найвище місце в світовому рейтингу – 63-е. Як тобі вдається продовжувати прогресувати, і як оцінюєш свою нинішню форму?

Складно сказати. Я весь час граю стабільно, не програю суперницям слабший за мене і виграю періодично у тих, хто сильніший. Поступово це стало нормою, сама не знаю як. Останні турніри я добре грала. У мене багато хороших перемог, що додає впевненості і бажання грати далі. Але ці змагання такі емоційні і важкі! Рада, що змогла показати себе на високому рівні.

Та я взагалі не думаю про це, хто лідер. Якщо виходить у одного – відмінно, у всіх – ще краще. У кожного свої можливості, і ми намагаємося їх реалізувати. Супер, що це сталося на чемпіонаті світу!

Збірна України на ЧС в Хальмстаді / Facebook Анни Гапоновой

Так, звичайно, дівчатка нам дуже допомагають. Це і називається командним духом. Вони дуже здорово нас підтримували, на весь світ. Завдяки такій атмосфері виходить грати на куражі. Вони – невід'ємна частина команди.

Моя гра грунтується на дуже складних траєкторіях при подрезках і захисту. З вигляду може здаватися, що м'яч простий, але це не завжди так. У мене різні обертання і сильне нижнє обертання при захисті. А прищепила мені цей стиль моя мама-тренер, якому я, користуючись нагодою, хочу висловити величезну подяку. Вона зробила з мене гравця високого рівня. А ще вона виховала як тренер і Таню Біленко. Те, що дві її вихованки вже довгий час грають за збірну України, говорить про багато що. Вона навчила нас вигравати і боротися до кінця.

Потрібно просто повертати складні обертання і нападати. І що більше твій арсенал, тим краще.

Нагадаємо, що після перемоги над збірною Сінгапуру українська команда вийшла у чвертьфінал командного чемпіонату світу з настільного тенісу, де зустрінеться зі збірною Японії.

Розмовляв Костянтин КЛИМЕНКО

Читайте також:Категория: Летние виды спорта