Пісня Queen наживо, рекордна переможна серія, нереальний камбек і ще 7 яскравих спогадів про сезону у ВХЛ

Опубликованно 05.06.2018 01:25

Чемпіонат Української хокейної ліги сезону 2017/2018 приніс шостий чемпіонський титул донецькому «Донбасу»і звання MVP плей-офф нападника донеччан Віталію Ляльці.

XSPORT.ua згадує інші яскраві моменти – серйозні і не дуже, якими запам'ятається другий сезон в історії ВХЛ.

У свій день народження нападник «Донбасу» Микита Коваленковідразу після матчу регулярного чемпіонату проти «Білого Барса» схопив мікрофон і попросив включити на арені «Альтаїр» відомий хіт групи Queen. Далі – більше! Микита самостійно наживо виконав Show must go on, а його партнери вишикувалися на льоду і разом з уболівальниками на трибунах підспівували та аплодували імениннику. Закінчилося все святковим тортом, який у прямій трансляції на телеканалі XSPORT партнери розмазали по обличчю Коваленко.

Голкіпер «Галицьких Левів» Владислав Вязововв гостьовому матчі з «Донбасом» спочатку заварив кашу біля своїх воріт, а потім створив епічність сейв, відбивши летить по повітрю шайбу своєї ключкою!

Донецький «Донбас» та білоцерківський «Білий Барс»з самого початку сезону 2017/2018 перетворилися в сверхпринципиальных суперників. Переважна більшість уболівальників і фахівців пророкували зустріч саме цих команд у фіналі плей-офф. Очевидно, відчуваючи величезну відповідальність за результат очних зустрічей, гравці «Білого Барсу» та «Донбасу» дуже часто переходили з мови хокею на мову кулаків. Це одна з найяскравіших бійок донеччан і білоцерківців в минулому сезоні.

Одним з найяскравіших несоревновательних подій в житті УХЛ в минулому сезоні стала тренування на відкритому повітрі для вихованців київських ДЮСШ. На ковзанці, розташованому на одній з найстаріших площ Києва – на Контрактовій, разом з дітьми покаталися Олександр Побєдоносцев, Андрій Срюбкоі Сергій Варламов. А Артем Гніденко, вже в якості тренера, вивів на лід своїх учнів.

Цей нападник став справжнім лідером своєї команди в дебютному для нього сезону у ВХЛ. Володимир Горищез честю відіграв сезон з капітанською нашивкою, проявивши себе з найкращого боку. З 40 матчів регулярного чемпіонату Володимир через дискваліфікацію пропустив тільки 1 гру, набравши в 39 поєдинках 93 (44+49) очки за системою «гол+пас» – в середньому більше двох за матч.

На старті сезону Горище видав 13-матчеву результативну серію. А у 44 поєдинках всього сезону, включаючи ігри плей-офф, форвард харків'ян тільки у 6 зустрічах залишав лід без набраних очок!

Свого найближчого переслідувача у бомбардирських перегонах регулярного чемпіонату – нападника «Білого Барса» Руслана Ромащенко– Володимир Горище, в підсумку, випередив на 15 очок. І це притому, що «Динамо» посіло четверте місце в «регулярці», відставши від фінішував другим «Барса» на 33 бали.

У півфіналі плей-офф Володимир Горище вже на перших хвилинах серії з «Донбасом» невдало влетів у борт і отримав травму, але, перемагаючи біль, форвард виходив на кожну з трьох ігор з донеччанами і навіть закинув у ворота дві шайби.

Головний гол чемпіонату в сезоні 2017/2018 стався в поєдинку «Донбасу» з «Галицькими Левами». Автором безсумнівного шедевра став у майбутньому і кращий бомбардир плей-офф Віталій Лялька.

На старті третього періоду чергового матчу проти «Кременчука»броварські «Вовки» були як ніколи близькі до сенсаційної перемоги. На перших хвилинах третього періоду дебютанти УХЛ обігравали «городян» з рахунком 6:1. Коли вже ніхто не вірив у порятунок кременчужан, їх капітан Севастян Карпенкоза 1 хвилину і 10 секунд спорудив хет-трик і надихнув команду.

«Кременчук» встиг вирвати перемогу в основний час – 7:6!

У цьому сезоні гравці «Білого Барсу»ввели цікаву традицію по-особливому відзначати свої успіхи. Яскраві, а іноді жартівливі святкування білоцерківцями перемог стали одним з найбільш очікуваних подій кожного туру чемпіонату.

У півфінальній парі плей-офф «Кременчук» - «Білий Барс»білоцерківська команда за замовчуванням була міцним фаворитом. Команда Костянтина Буценкавпевнено обіграла кременчужан у боротьбі за друге місце в регулярному чемпіонаті, вигравши 5 з 8 очних зустрічей і набравши в цілому на 9 очок більше.

Поки «Білий Барс» чекав свого суперника, безпосередньо вийшовши в півфінал, «Кременчук» грав з «Вовками» в чвертьфіналі плей-офф. А далі стався один з найбільших сюрпризів сезону – «городяни» виграли півфінальну серію до трьох перемог, не віддавши «Білому Барсу» жодного матчу і двічі перегравши білоцерківців на їх льоду!

Донецький клуб у минулому сезоні побив свій же рекорд зразка чемпіонату 2010/11, коли «Донбас» виграв 27 матчів поспіль. Зі старту чемпіонату ВХЛ 2017/2018 команда Сергія Вітеравиграла 37 поєдинків поспіль – все в основний час!

Рекордна 37-я перемога донеччан у чемпіонаті в матчі з «Вовками» (5:3):

У загальній складності «Донбас» в чемпіонаті ВХЛ сезону 2017/2018 здобув 46 перемог: 39 у «регулярці» – 1 з них в серії булітів, і ще 7 в плей-офф.

Єдина поразка донеччанам, вже коли «Донбас» гарантував собі перемогу в регулярному чемпіонаті, завдав «Білий Барс» (5:2).