Мурзін: «Великих змін не буде - розраховуємо на гравців, які грали в лютому»


Опубликованно 14.06.2018 00:40

Мурзін: «Великих змін не буде - розраховуємо на гравців, які грали в лютому»

Євген Мурзін / nemeshphoto

Чоловіча збірна України з баскетболу розпочала підготовку до матчів третього ігрового вікна першого раунду кваліфікації чемпіонату світу. Команда Євгена Мурзіна 29 червня на виїзді зіграє проти Туреччини, а 1 липня в київському Палаці спорту буде приймати команду Латвії. Про деталі майбутньої підготовки головний тренер чоловічої збірної розповів в інтерв'ю прес-службі Федерації баскетболу України.

Про товариських матчах проти Чехії та Ізраїлю

«Чехія - дуже хороша команда. Не думаю, що в цьому матчі буде брати участь Ян Веселі, адже він провів дуже складний сезон, який для нього триває. Але сама по собі чеська збірна - добре організована команда. У нас буде одна гра з чехами, але хотілося б більше, але рівень нашої готовності поки далекий від ідеального - зіграємо цю гру і подивимося, в якому стані ми перебуваємо.

Потім ще попрацюємо над помилками в Києві і поїдемо в Ізраїль, де зіграємо одну або дві гри. У ізраїльтян новий тренер з новим баченням гри. Вони запропонували нам хороші умови, як тренувальні, так і ігрові. Після повернення додому у нас буде ще пару днів підготовки та шліфування нашої гри. Вилітаємо до Туреччини 27-го червня».

«Це перспективні хлопці, які провели хороший сезон. Хотілося б побачити, що вони не загубляться у збірній. Думаю, ці хлопці також будуть на турнірі в Китаї, де результат вже буде не таким важливим і я зможу дати їм більше ігрового часу. Вони зараз адаптуються в команді - це дуже важливий процес. Вони ознайомилися з вимогами, які у нас є. Сподіваюся, що наша співпраця продовжиться».

«Дуже багато гравців травмовані і зараз проходять профілактику після сезону. Мене цікавить фізичний стан Джетера - я можу тільки проконтролювати процес, але втрутитися ніяк не можу. 19 червня він прилітає в Ізраїль і вже там подивимося, в якій формі він буде. Каже, що тренується і готується - він професіонал з великої літери і я вірю в те, що він приїде в хорошій формі.

Слава Кравцов провів дуже важкий сезон і попросив про додатковому відпочинку. Також, сподіваюся, він поставиться до себе професійно і в табір збірної приїде вже трохи підготовленим. Рано закінчив чемпіонат Лукашов і мене трохи турбує, чи зможе він швидко набрати форму.

Що стосується Саші Мишулы, то він зможе приїхати 9 червня за рекомендаціями лікарів. Він почне працювати в щадному режимі і ми будемо акуратно його вводити в процес».

«Коли ніхто не вірив у те, що Пух повернеться збірну, але це сталося, і це хороший знак не тільки для українських баскетболістів, але і для «американців». Якщо баскетболіст такого рівня повертається в збірну, значить в команді все добре. Наскільки я знаю, у нього буде телефонну розмову з Боломбоем і він спробує переконати приїхати в збірну.

Що стосується ситуації по Близнюку і Михайлюку - ви всі знаєте, ведемо роботу по Шибелю і, якщо не влітку, то пізніше він обов'язково з'явиться в збірній. Це сильний гравець і керівництво університету поки не відпускає його - є побоювання з-за травми, яка у нього була. Вони важко йдуть на контакт. Але є особистий контакт з гравцем і батьками, тому, думаю, найближчим часом він з'явиться в команді.

Хотілося б, щоб приїхав і Лінь. У нас була б гарна п'ятірка гравців високого рівня, які пройшли школу NCAA і NBA. Але, на жаль, поки що маємо те, що маємо. На даному етапі будемо розраховувати на гравців, які виступали в лютому - не думаю, що будуть якісь серйозні зміни».

«Фесенко провів хороший сезон в Італії, але потім він зробив операцію на коліні, яке його досі турбувало. Знаю, що операція пройшла успішно і він відновиться. Я пам'ятаю Кирила і ніколи про нього не забував.

Знаю, що Корнієнко та Отверченко зробили операції - операції не дуже серйозні, але у них були проблеми, які їх турбували».

«Це його рішення. Він провів шикарний сезон - чемпіон України, титул MVP. Це, мабуть, його кращий сезон у кар'єрі. Він амбітний гравець, який хоче грати і проводити багато часу на майданчику. Думаю, саме тому він обрав баскетбол 3х3, але це більше його вибір».

«Якщо Латвія провела гри приблизно в одному стилі, то Туреччина грала два відбіркових вікна різними складами, застосовуючи різну такутику. У турків були дві різні команди, з-за чого були деякі труднощі у підготовці до матчів з цією командою. Наскільки я знаю, Туреччина ще не оголосила розширений склад на матчі відбору - чемпіонат у них ще йде і вони поки тримають його в секреті. Важко буде підготуватися до них теоретично і взагалі буде важко грати в Туреччині, але ми будемо битися. Ц Латвії, в складі якої також з'явиться багато нових гравців, теж буде інша команда, але у нас ще буде час проаналізувати їх гру після матчу зі Швецією».Читайте також:Категория: Баскетбол