З українського інтернату в американські призери Паралімпіади: Історія Оксани Мастерс


Опубликованно 07.07.2018 02:10

З українського інтернату в американські призери Паралімпіади: Історія Оксани Мастерс

Олімпіада збирає найсильніших атлетів світу, а Паралімпійські ігри - найбільш сильних духом представників людства. Народжена в Україні американка Оксана Мастерс - одна з медалістів Паралімпіади-2018 в Пхенчхані. І це вже її четверта за рахунком турнір.

Оксана народилася в 1989 році в Хмельницькому. Вроджені дефекти (ноги різної довжини, зрощені пальці і одна нирка) стали причиною відмови батьків від дитини і початком поневіряння по дитячим будинкам. В 1997 році після двох років бюрократії американка Гей Мастерс удочерила Оксану і перевезла в США.

Після переїзду на Оксану обрушилася чергова сумна новина - ліва нога перестала справлятися зі зростаючим вагою дівчинки і її довелося ампутувати. Незабаром 9-річна Мастерс вперше приміряла протез, з яким досить швидко звикла і вже через місяць почала активно проводити час: кататися на ковзанах, грати в бадмінтон і волейбол.

У 13 років Оксана пережила і ампутацію правої ноги. Перед цим сім'я Мастерс переїхала в Луїсвілл (штат Кентуккі). Там дівчинка зайнялася веслуванням. І в спорті у Мастерс з'явилися успіхи. Після кількох років тренувань в команді Оксани почали думати про Паралімпіаду.

Приїхавши в Лондон у 2012 році Мастерс в парі з Робом Джонсом взяла бронзу. Але повернувшись в Штати, виявилася нова проблема - проблеми зі спиною. З веслуванням довелося закінчити. Тренерський штаб Паралімпійської збірної дізнався про це, і запропонував змінити спорт. Так в житті Оксани з'явилися лижі і поїздка на Паралімпіаду в Сочі, де Оксана додала в свою колекцію срібло в лижній гонці на 12 кілометрів і бронзу в гонці на 5 км Додавши до них четверті місця в біатлоні і лижному спринті.

Ентузіазм Оксани дописав в її резюме ще й велоспорт і вона з'їздила на турнір в Ріо-де-Жанейро в 2016. І ось зараз на Паралімпійських іграх в Пхенчхані Мастерс виграла ще дві медалі - срібло у біатлонному спринті та бронзу лижах.

У 2015 році Оксана Мастерс, відома на весь світ паралімпійська спортсменка, відвідала рідну Україну. У складі американської делегації відвідала Оксана поранених військових в госпіталі. Побачити перед собою такий приклад нечуваної сили людського духу - кращий приклад для наслідування. І відмінний стимул боротися з будь-якими неприємностями.Категория: Новости