Лінь: «Приїхав в Україну перемагати»


Опубликованно 12.09.2018 01:12

Лінь: «Приїхав в Україну перемагати»

Олексій Лень / ФБУ

Центровий «Атланти» Олексій Лень, який дебютує за збірну України в матчах відбору на чемпіонат світу-2019 проти Іспанії та Чорногорії, дав розгорнутий коментар відразу після свого прильоту в Київ. Слова 25-річного центрового наводить прес-службаФБУ:

«Минуло сім років, як я виїхав з України, і тепер повертаюся сюди з відмінним настроєм. Я дуже задоволений і приїхав сюди перемагати. Нас чекають дві важливі гри - проти Іспанії та Чорногорії. У мене буде ще два тижні, щоб познайомитися з командою і тренерами, і як слід підготуватися до матчів.

Знаю Свята Михайлюка та Олександра Мишулу, і взагалі я всіх хлопців з команди знаю. З Михайлюком я спілкувався протягом всієї його кар'єри в Канзасі, він влітку приїздив до мене в Фінікс, і ми з ним добре підтримували зв'язок протягом чотирьох років.

Мені легше говорити англійською? Так, є таке, адже останні сім років я спілкувався англійською і тільки з батьками говорив по-російськи. Постійно дивлюся новини, контактую з сім'єю, сім років не був удома, буде цікаво.

У іспанців не буде жодного гравця НБА? Це зовсім не важливо, адже в Іспанії завжди сильна команда незалежно від того, хто у них в складі. Ми будемо виходити, боротися і фокусуватися на своїй грі, а не на їх. Нам треба подбати про свою підготовку. Кожне літо я намагався дивитися матчі нашої збірної і під час сезону також, але у мене багато перельотів і не дуже просто знайти час.

До цього були інші причини, які заважали мені приїхати в збірну. Я очікував підписання другого контракту і я відразу сказав, що коли я його підпишу, то обов'язково приїду в збірну. Я приїхав перемагати, а не просто виступати. Нас чекають дві гарні ігри, два хороших суперника, до яких ми будемо готові.

Хлопців на своїй позиції добре знаю: Слава Кравцов грав зі мною в Фініксі цілий рік, а проти Пустового я грав в Україні на юнацькому рівні. Будемо боротися. Думаю, з адаптацією проблем не буде, адже баскетбол це баскетбол — це одна і та ж гра. Все буде добре.

Дуже приємно, що люди в Україні підтримують і цікавляться моєю кар'єрою. Коли я виступаю в НБА, я представляю не тільки себе, але і всю Україну.

В Атланті я пробув кілька тижнів, познайомився з гравцями і тренерами. У нас абсолютно новий склад, тренерський в тому числі, і кожен намагається звикнути один до одного. Важче увійти в колектив, який вже склався, а тут всі приїхали в нову команду, буде легше.

В Україні хочу побачитися з сім'єю, адже не бачив дуже давно тітку, дядька, тому першим ділом - сім'я, а вже потім-все інше».

Відзначимо, що крім Льоня за збірну виступить ще один представник України в НБА Святослав Михайлюк.

14-го вересня Україна зіграє проти Іспанії, а 17-го — Чорногорії. Обидва поєдинки дивіться у прямому ефірі на сайті і телеканалі XSPORT.Читайте також:Категория: Баскетбол