Шахова Олімпіада. Жіноча збірна України залишилася на другому місці після 9-го туру

Опубликованно 25.10.2018 00:20

Ганна Музичук здобула другу перемогу поспіль

Жіноча збірна України з шахів зіграла внічию з командою Азербайджану в 9-му турі 43-ої Шахової Олімпіади в Батумі і залишилися на другому місці.

Довгий час українки були попереду, після блискучої перемоги чорними фігурами Ганни Музичукнад Гунад Маммадзаде. Непогані позиції були і на інших дошках, але в якийсь момент справи Юлії Осьмак і Ганни Ушеніноїстали погані. Ганна в підсумку поступилася Гульнар Маммадовою, а Юлії все ж вдалося звести партію проти Ульвии Фаталиевойвнічию. Марія Музичукна другій дошці також уклала мир зі своєю суперницею Ханим Балажаевой. Підсумок матчу – 2:2.

Одноосібним лідером жіночої частини Шахової Олімпіади стала збірна Китаю (16 очок), яка перемогла команду Казахстану – 3:1. Збірні команди України, Вірменії та США відстають від китаянок на 1 очко.

У 10-му турі жіноча збірна України зіграє з командою Росії.

Ще після 8-го туру один з лідерів української збірної Ганна Музичук на чистому англійському дала інтерв'ю офіційному сайту 43-ої Шахової Олімпіади.

Чоловіча збірна України після поразок від команд Польщі та Франції, а також нічийного результату в матчі проти китайців, нарешті здобула перемогу. З рахунком 3:1 українці перемогли команду Чорногорії. Перемоги у своїх партіях здобули Василь Іванчук, Юрій Криворучкоі Антон Коробов, а ось Руслан Пономарьовпрограв Луці Драшкович.

У центральному поєдинку 9-го туру ще одну несподівану перемогу здобули поляки, які обіграли збірну США. Ключовою стала перемога Кацпера Пьорунанад Хікару Накамурою. Інші зустрічі завершилися нічийним результатом. Збірна Польщі стала одноосібним лідером Олімпіади, набравши 16 очок. Українські шахісти - на 16-му місці.

У 10-му турі чоловіча збірна України зіграє з командою Азербайджану.

Нагадаємо, що раніше 3 жовтня у Батумі новим президентом ФІДЕ був обраний Аркадій Дворкович.