Борис Чижов: «Залишитися в збірній? Рішення ще не прийнято»


Опубликованно 11.01.2019 00:42

Борис Чижов: «Залишитися в збірній? Рішення ще не прийнято»

Борис Чижов / Фото - ФДМ

Жіноча збірна України з гандболув черговий раз завалила відбіркову кампанію і не зіграє на чемпіонаті світу-2019. Нагадаємо, що команда Бориса Чижова і Андрія Мельникане зуміла вийти з кваліфікаційної групи, всі матчі якої проходили у Словаччині. Про виступи збірної, суддівство, «дикої грі» і про своє майбутнє в коментарі для XSPORT розповів головний тренер національної команди Борис Чижов.

Як і очікувалося матч стартового туру проти Словаччини виявився вирішальним у боротьбі за перше місце в групі. Чого не вистачило, щоб дотиснути суперниць у другому таймі?

Ми повинні були перемагати Словаччину і перед грою була впевненість у цьому. Програючи в рахунку, ми потім наздогнали словачек, повинні були виходити вперед, але нас прихопили судді, прийняли кілька рішень не в нашу користь. Я підходив до суддівського столика, делегату, але мені відповідали, що все нормально. Так, два роки тому ми виграли у Словаччині в гостях, також відігравши велике відставання. Але тоді судді відпустили нас, адже з групи виходило дві команди. На цей же раз була лише одна путівка.Вікторія Борщенко – історичний снайпер збірної України

У збірної України залишався хороший шанс вийти з групи, як краща друга команда. Але якщо у Косово українки виграли з різницею в 19 м'ячів, то перемога проти Ізраїлю вийшла менш скромною (+10). В результаті голів збірній не вистачило.

Ми добре зіграли проти Косово. Потім проти Ізраїлю непогано провели перший тайм, виграли 12 м'ячів, билися в повну силу. Але надалі, ймовірно, позначилася психологія. Занервували, знали, що треба забивати, але не виходило. Ми не використали дуже багато моментів, до того ж Ізраїль зовсім непогана команда.

Гандболістки збірної України / Фото - ФДМ

В результаті збірної України в боротьбі за путівку обійшла Ісландія, яка набила потрібну різницю в грі проти Азербайджану.

Думаю, ЄГФ (Європейська федерація гандболу) повинна була предсумотреть таку ситуацію і проводити матчі останнього туру одночасно. Ми останній матч провели в 15.30, а наші конкуренти грали через кілька годин після нас і в цьому плані мали перевагу. Коли знаєш, скільки потрібно забити, то грати легше. Тим не менш у нас був чималий запас, але таке враження, що там [у матчі Ісландія - Азербайджан] грали в піддавки. Азербайджан пропускав по 6 м'ячів за три хвилини. Відчувалася нервозність весь турнір, була якась дика гра.Япона мати, або Харакірі в Шале

Збірна України не вийшла на чемпіонати світу 2017 і 2019, а також на чемпіонат Європи-2018. Ви залишаєтеся головний тренером збірної України?

Поки рішення немає. Ще повинен відбудуться президія Федерації гандболу України.

Але бажання працювати далі у вас є?

Якщо до мене буде довіру, то я хотів би працювати далі. Фактично на роботу у нас було лише два роки, ми почали ставити команду на інші рейки і нам вже вдруге не вистачило всього декількох м'ячів. Вважаю, що команда підійшла готової до турніру Словаччини. Був нормально спланований режим тренувань і відпочинку, крім основної схеми 6-0, нам також знадобилася схема 5-1, яку ми відпрацьовували на Кубку Турчина. Команда зменшила кількість втрат, але потрібно підтягувати і реалізацію.

Збірна України не преодалела жодного відбіркового турніру з часів участі на чемпіонаті Європи-2014.

Читайте також:Категория: Летние виды спорта